Wiadomości

stat

Przygotowuje dla córki fantazyjne śniadania

Uśmiechnięte zwierzęta, fantazyjne przedmioty i kolorowe kształty, a to wszystko... na talerzu. Niecały rok temu Paweł Klonowski postanowił przygotować dla swojej córki Ani wyjątkowe śniadanie. Efekt tak spodobał się zarówno dziewczynce, jak i tacie, że nietypowe śniadania na stałe zagościły w ich jadłospisie, a mama Ani założyła na Instagramie profil: tatarobisniadanie.
Czy zwracasz uwagę na wygląd swoich posiłków?

tak, lubię kiedy jedzenie jest ładnie podane

60%

tylko w restauracji, w domu nie jest to dla mnie ważne

22%

nie, wygląd jest nieważny, liczy się smak

18%
- Z jedzeniem u Ani problemu nigdy nie było, bardziej chodzi o zabawę i wywołanie uśmiechu na jej ustach - tłumaczy Paweł Klonowski. - Z tym też na początku bywało różnie, ponieważ nie wszystko od razu odgadywała, ale teraz zdarza jej się samej ułożyć np. buzię z  ogórków i oliwek podczas wspólnych weekendowych śniadań.
Pomysł specjalnego, poświęconego śniadaniom, profilu na Instagramie pojawił się spontanicznie. Na początku zdjęcia posiłków umieszczała na swoim prywatnym koncie mama Ani. Dzięki zachętom znajomych postanowiła założyć specjalne konto, które cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, oglądając zamieszczone tam zdjęcia nie sposób się nie uśmiechnąć.

- Zaczęło się od malowania keczupem oczu i ust na kanapkach, potem stopniowo moje "hobby" ewoluowało w kierunku wycinania różnych kształtów (duszki, rybki itp.). Od prostych kompozycji przeszedłem do bardziej skomplikowanych. Śniadania staram się robić codziennie, jednak nie zawsze to się udaje z racji obowiązków i braku czasu. Na profil trafiają te najbardziej dopracowane, których przygotowanie zajmuje mi zwykle ok. 20-30 minut. Wszystko robię na bieżąco, stąd brak regularności w dodawaniu zdjęć na profil - mówi tata Ani.

Śniadaniowe inspiracje od dietetyka


Dziewczynka w lipcu skończy trzy lata i coraz częściej towarzyszy tacie w przygotowywaniu śniadań, choć najczęściej jej udział polega na podjadaniu.

- Pomysły pojawiają się spontanicznie. W niektórych przypadkach sam nie wiem, jaki będzie efekt końcowy i układam po kolei kształty, które mi "pasują" do całości. Czasami pomysł podpowiada mi moja żona - przyznaje kreatywny tata.

Kulinaria

Najświeższe opinie

Pabra pokaż na mapie 1.0

kategoria:
Biura rachunkowe i księgowi

Nie polecam, wykreślenie z rejestru płatników VAT, średnio po 5-6 korekt do każdej deklaracji VAT7, jeden wielki chaos, brak kontaktu, nie reagowanie na wezwania z US, a na koniec uwaga HIT - Pabra od 25.09.2018 nie jest czynnym płatnikiem VAT, więc klienci bezprawnie odliczają sobie VAT za wystawione faktury przez firmę Pabra. Arogancja i hipokryzja Pani Jończak sięga zenitu, to co ta pseudoksięgowa wyprawia to nawet Bareja by tego nie wymyślił. Dla swojego dobra unikać jak ognia, chyba, że chcecie aby firmę doprowadziła do bankructwa.

Wozownia Gdańska pokaż na mapie 6.0

kategoria:
Restauracje

Klimatyczne, przyciągające pysznym jedzeniem i profesjonalną obsługą miejsce na każdą okazję :) Polecam wszystkim, którzy odwiedzając Gdańsk chcą zjeść smacznie, w dobrej cenie i niesamowitej atmosferze!

Lodziarnia Miś pokaż na mapie 2.2

kategoria:
Lodziarnie

Ta lodziarnia nie ma nic wspólnego z dawnym misiem. Tamte miały wspaniały smak. Te są słabe - do tego cena...

Billy's American Restaurant pokaż na mapie 6.0

kategoria:
Restauracje

0 zastrzeżeń, serwis świętny, dani pyszne

Nowootwarte w mieście

Fresh Gordon

Fresh Gordon to jedyna taka restauracja w okolicy. U nas poczujesz prawdziwy Amerykański klimat i...

Smażalnia ryb - Fish & Chips

W smażalni ryb Fish & Chips znajdziemy atmosferę kameralnego, nadmorskiego baru i zjemy świeżo...

Promocje

Masaż tajski - THAI Massage

Czas trwania promocji: od 2019-04-06 do 2019-05-31 Oferta limitowana czasowo

dodatkowe informacje

Masaż tajski - THAI Massage masaż ten pochodzi...