Wiadomości

stat

Prześlij przepis i pomóż stworzyć wyjątkową książkę kucharską

Książka ukaże się z okazji kolejnej edycji Gdańskich Dni Sąsiadów, które ruszą 25 maja. Organizatorzy na przepisy czekają do końca stycznia.
Książka ukaże się z okazji kolejnej edycji Gdańskich Dni Sąsiadów, które ruszą 25 maja. Organizatorzy na przepisy czekają do końca stycznia. fot. Zbyszek Petrak

Smakosze, zawodowi i domowi kucharze oraz kulinarni eksperymentatorzy do końca stycznia mogą słać swoje ulubione przepisy, które - jeśli dopisze szczęście - trafią do "Urodzinowej książki kucharskiej". Wyjątkowa publikacja ukaże się za kilka miesięcy z okazji kolejnej edycji Gdańskich Dni Sąsiadów.Do tej pory Instytut Kultury Miejskiej wydał dwie "Sąsiedzkie książki kucharskie". W każdej znalazły się przepisy, zdjęcia i historie uczestników oraz uczestniczek organizowanych co roku Gdańskich Dni Sąsiadów. Poznaliśmy dzięki nim m.in. receptury na tradycyjne domowe nalewki, sałatki, ciasta, dania wegańskie i bezglutenowe. Słowem: dla każdego coś dobrego.

Zobacz także: "Druga sąsiedzka książka kucharska". Sąsiadów najlepiej poznać przy wspólnym stole

Trzecia edycja książki będzie jednak różnić się od poprzednich, ponieważ w tym roku przypada dziesiąta odsłona sąsiedzkiego projektu, a zatem organizatorzy zachęcają do przysyłania przepisów, które sprawdzą się zwłaszcza podczas urodzin, przyjęć i wszelkich rocznic - bez różnicy, czy organizujemy je w domu, czy na świeżym powietrzu.

- Wydanie trzeciej książki przypada na 10. edycję projektu, dlatego postanowiliśmy nadać publikacji urodzinowy charakter. Zachęcamy do nadsyłania dań na przyjęcie. Co będzie tym wyjątkowym daniem - tort czy sałatka - to już pozostawiamy osobom zgłaszającym. Zawsze chętnie czytamy historyjki towarzyszące przesłanemu przepisowi. Nawet najprostsze w wykonaniu danie może się okazać popisowe - zachęca Anna Urbańczyk z Instytutu Kultury Miejskiej.
Przepisy można przesyłać do 31 stycznia 2018 roku za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie projektu: zobacz tutaj.

Co ważne, książki, tak jak dwóch poprzednich wydań, nie będzie można nigdzie kupić. Jedynym sposobem, aby otrzymać egzemplarz jest włączenie się w obchody Gdańskich Dni Sąsiadów i zorganizowanie własnego sąsiedzkiego spotkania. "Urodzinowa sąsiedzka książka kucharska" będzie elementem pakietu startowego pomocnego w przygotowaniu i promocji wydarzenia. Natomiast wcześniejsze wydania można w całości obejrzeć tutajtutaj.

Przypomnijmy, że Gdańskie Dni Sąsiadów to radosne spotkania w dzielnicach: kameralne, te na kilkadziesiąt i na kilkaset osób. Nieodłącznie towarzyszą im wspólne posiłki, pikniki, śniadania na trawie czy grill na świeżym powietrzu. Kolejna edycja wystartuje 25 maja i potrwa do 30 czerwca 2018 roku.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kulinaria

Najświeższe opinie

Diet Fit Ekspert pokaż na mapie 6.0

kategoria:
Dietetycy, leczenie otyłości

Pani Karolina okazała się przesymatyczną osobą i świetnym specjalistą. Okazało się, że obecnie pracuej tez jako wykładowca Katedry Farmakologii Uniwersytetu Medycznego. Dzięki czemu doskonale znała się też na lekach, które przyjmuje i dobrała dietę tak aby zmniejszyć niepożądane skutki leczenia. Super!

Gastroenterolog lek. med. P. Wojtkiewicz pokaż na mapie 6.0

kategoria:
Gastrolodzy

Walczylam przez kilka lat z poważnymi dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego. Teraz jestem wdzięczna przyjaciółce że poleciła mi dr Wojtkiewicza. Obecnie czuje się jakby problem w ogóle wcześniej mnie nie dotyczył. Fachowiec ekstra! Naprawdę należy się wielki pokłon Pana wiedzy Panie Doktorze. Dziękuję również za to, że kiedy przychodziłam na wizyty nieznośna z powodu bólu Pan zawsze cierpliwie i ciepło mnie traktował, zresztą cały personel jest super. dziękuję za wszystko!

Pomorski Rehabilitant M. Rosadziński pokaż na mapie 5.7

kategoria:
Rehabilitacja

Nie mam żadnych zastrzeżeń, trafiłem do nich z polecenia z córką, opieka na wysokim poziomie, kompetentni lekarze, rehabilitanci, terapeuci, wszystko jak należy. Efekty pracy przeszył moje oczekiwania.

Motor Centrum pokaż na mapie 6.0

kategoria:
Salony samochodowe

Kupiłam Suzuki Vitara. To już kolejny zakup w tym salonie i od tego samego sprzedawcy. Poprzednio mąż kupował Saaba 9.3. Jesteśmy oboje bardzo zadowoleni zarówno z obsługi jak i zakresu usług towarzyszących. Właściwie byliśmy w salonie dwa razy: 1) wybrać i zamówić model samochodu, i 2) odebrać samochód zarejestrowany, z wszystkimi opłatami. Poprostu pojechałam do domu. Polecam Moto Centrum wszystkim zarówno do zakupu, jak i później do serwisu

Nowootwarte w mieście

nieSztuka

Już otwarte, nowy lokal na Mariackiej. NIESZTUKA to Neo Bistro, w którym w myśl filozofii glocal,...

Promocje

30% zniżki na usługi księgowe dla Spółek z o.o.

Czas trwania promocji: od 2018-08-24 do 2018-12-31 Możliwość wcześniejszego zakończenia promocji.

dodatkowe informacje

W pierwszym miesiącu współpracy księgi...